Aktualności
Będą utrudnienia

Będą utrudnienia

Po zimowej przerwie wznawiane są remonty dróg w Łosicach. Kontynuowana będzie też modernizacja drogi wojewódzkiej nr 698. Remont trwa od połowy ubiegłego roku.

Dotychczas naprawiono konstrukcję mostu na rzece Toczna, poszerzono skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Narutowicza i 11 listopada oraz położono warstwę ścieralną asfaltu.

– Na przełomie marca i kwietnia rozpoczną się prace na ul. Bialskiej, a w kwietniu ul. Rynek. Zostanie ułożona warstwa ścieralna asfaltu na odcinku od ronda do ul. Narutowicza – informuje Mariusz Kucewicz, burmistrz miasta i gminy Łosice. – Roboty drogowe stworzą utrudnienia w ruchu, dlatego chcemy poczynić z wykonawcą pewne ustalenia, dzięki którym prace będą dla mieszkańców jak najmniej

uciążliwe. Termin realizacji zadania przewidziany jest na 8 sierpnia – zapowiada, dodając, iż mazowiecki zarząd dróg obiecał również remont odcinka drogi wojewódzkiej w obrębie miejscowości Chotycze.

W najbliższym czasie ruszy również budowa chodnika na ul. Białostockiej, która jest jedną z najruchliwszych w mieście.

Już od dawna zabiegaliśmy, aby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autstrad podjęła się realizacji tego zadania. W 2017 r. podpisałem porozumienie i na tej podstawie miasto i gmina Łosice zleciło opracowanie i sfinansowało niezbędną dokumentację projektową do i ogłoszenia przetargu – mówi M. Kucewicz. Koszt inwestycji to 1,8 mln zł. W jej ramach powstanie oddzielony od jezdni zieleńcem oraz opaską z betonowej kostki chodnik dla pieszych o długości ponad 1 km i szerokości 2,5 m. W ramach projektu poszerzony zostanie także jeden pas ruchu.

Mieszkańcy oraz przyjezdni muszą się jednak liczyć z możliwością wystąpienia utrudnień. – Czasowa organizacja ruchu będzie wprowadzana etapowo w zależności od zaawansowania robót. Projekt przewiduje częściowe zajęcie jezdni. Nie zostaną wytyczone objazdy. W przypadku występowania znacznych utrudnień na drodze ruch będzie sterowany ręcznie – podkreśla Małgorzata Tarnowska z GDDKiA w Warszawie.

Szacowany termin zakończenia wszystkich prac na ul. Białostockiej to koniec maja 2021 r. 

TN