Region
Źródło: AWAW
Źródło: AWAW

Będzie nowe boisko

Na początku marca ruszyła budowa pierwszego w mieście pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Obiekt powstaje za stadionem MKS Podlasie - w miejscu dotychczasowego obiektu treningowego.

Na tę chwilę długo czekały nie tylko kluby i kibice, ale także władze miasta. Do budowy boiska przymierzały się od dawna. Sprawę komplikowała konieczność ogłoszenia kolejnych przetargów wyłaniających wykonawcę inwestycji. Udało się go znaleźć dopiero za trzecim razem. W pierwszym przetargu wygrała firma, która zaproponowała nawierzchnię o innych parametrach, niż życzyło sobie tego miasto. Ze względów technicznych trzeba było więc unieważnić to postępowanie.

W drugim inwestor zaproponował stawkę przewyższającą możliwości samorządu. Trzeci przetarg wygrało konsorcjum firm z Gdyni i Piaseczna.

– Wreszcie doczekaliśmy się realizacji inwestycji. Oferta jest dla nas atrakcyjna, jeśli chodzi o wartość zamówienia, ale zależy nam przede wszystkim na jakości. Powstanie boiska to pierwszy etap przebudowy całego stadionu – mówi Adam Chodziński, zastępca prezydenta Białej Podlaskiej. Krok ten zostanie dofinansowany w połowie ze środków ministerialnych. Koszt budowy boiska oszacowano na 2,6 mln zł. Nowy obiekt będzie miał rozmiary 105 na 60 m i zostanie wyposażony w piłkochwyty, odpowiednie oświetlenie oraz odwodnienie.

– Inwestor zapewnia, że prace zakończą się w maju. Boisko będzie do dyspozycji piłkarzy przez cały czas. Zamierzamy też znaleźć dodatkowy obiekt trawiasty, bo nie da się przez cały czas trenować na sztucznej nawierzchni – podkreśla Zbigniew Barszcz, prezes MKS Podlasie. – Z nowej inwestycji będzie korzystać nasza drużyna, dziewczyny z PSW i klub TOP 54. Nie ustalono jeszcze, kto będzie administrował obiektem – dodaje.

Wykonawca Jarosław Zabielski zaznacza, że prace budowlane ruszyły w dniu przekazania terenu. – Zaczęliśmy od organizacji zaplecza budowy. Każdy krok szczegółowo omówiliśmy. Na razie nie widzę poważniejszych trudności – zaznacza.

Miasto chce także zmodernizować cały stadion. Projekt robi wrażenie, ale na ostateczny efekt trzeba będzie poczekać.

AWAW