Aktualności
Będzie nowy sprzęt

Będzie nowy sprzęt

Do budżetu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie trafiło 2 mln zł. Pochodzące z rezerwy ogólnej kancelarii prezesa rady ministrów pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego tomografu i mammografu.

Symboliczny czek z rąk wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka odebrał 1 października starosta powiatu łukowskiego Dariusz Szustek. – To bardzo ważny szpital, który jest znakomicie prowadzony przez powiat łukowski. Dzięki pomocy Piotra Patkowskiego z kancelarii prezesa rady ministrów udało się pozyskać 2 mln zł na zakup mammografu i tomografu. To będzie bardzo ważne wsparcie dla mieszkańców powiatu łukowskiego i wszystkich pacjentów szpitala – podkreślił wojewoda P. Czarnek. – Każdy szpital powiatowy jest niezwykle ważny. Szpital w Łukowie słynie z bardzo dobrej diagnostyki i z bardzo dobrego leczenia, ze znakomitego prowadzenia kobiet ciężarnych, jest tam skoordynowana opieka nad kobietami w ciąży. Z Łukowa mamy tylko i wyłącznie dobre przekazy, co do jakości świadczenia usług medycznych – dodał wojewoda.

Program „Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży na II lub III poziomie opieki perinatalnej (KOC II/III)” szpital realizuje od 1 stycznia 2017 r. Celem świadczenia jest zapewnienie pacjentkom skoordynowanej opieki obejmującej specjalistyczne poradnictwo ambulatoryjne, poród i opiekę nad noworodkiem, a w przypadku wskazań medycznych także hospitalizacje. Od 1 stycznia 2015 r. łukowski szpital realizuje też program dotyczący szybkiej terapii onkologicznej.

Jak podkreśla dyrekcja placówki znajdujący się obecnie w szpitalu sprzęt trzeba niezwłocznie wymienić na nowy. Pracujący tu tomograf ma ok. 10 lat natomiast będący na wyposażeniu przestarzały mammograf nie jest już w ogóle używany. Dzięki pozyskanym środkom już niebawem będzie można rozpocząć procedury związane z ogłoszeniem przetargu na zakup i montaż nowoczesnych urządzeń, które trafią do łukowskiej placówki najprawdopodobniej już pod koniec roku.

MLS