Aktualności
Będzie przychodnia

Będzie przychodnia

Podczas listopadowej sesji samorządowcy z Kąkolewnicy wyrazili zgodę na wydzierżawienie szpitalowi powiatowemu w Międzyrzecu Podlaskim budynku, w którym od marca 2018 r. ma świadczyć usługi zdrowotne mieszkańcom gminy.

Przychodnia powstanie w obiekcie przy ul. Księdza Aleksandra Kornilaka. Do dyspozycji będzie lekarz rodzinny, internista i pediatra. – Oprócz spełnienia wymogów podstawowej opieki medycznej chcemy również wprowadzić specjalistów w zakresie ginekologii, neurologii czy rehabilitacji. Będziemy stale obserwować potrzeby pacjentów, by dostosowywać do nich naszą działalność i ją rozszerzać – zapewniał podczas sesji dyrektor międzyrzeckiego szpitala Wiesław Zaniewicz. – W swoim zakresie dysponujemy laboratorium oraz pracownią RTG. Nie trzeba więc będzie robić badań na własną rękę. Pacjenci będą mogli korzystać ze świadczonych przez nas usług – dodał.

Nieruchomość pozostaje niezagospodarowana od sierpnia bieżącego roku i wymaga prac remontowych, które sprawią, iż wnętrze będzie dostosowane do wymogów określonych w aktualnych przepisach. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Miedzyrzecu Podlaskim ma dzierżawić budynek przez dziesięć lat. Utworzenie w tym miejscu przychodni polepszy dostęp mieszkańców gminy do różnego rodzaju świadczeń medycznych.

MD