Aktualności
Berdyczowska zapłacona

Berdyczowska zapłacona

Miasto Siedlce odzyska 4,7 mln zł wydanych na budowę ulicy Berdyczowskiej. 19 sierpnia podpisano umowę na „przygotowanie terenów inwestycyjnych przy ul. Brzeskiej włączonych do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej”.

Do strefy należy wybudowana pod koniec 2011 r. ul. Berdyczowska. Powstała droga zapewnia nie tylko dobry dojazd do terenów inwestycyjnych, ale także zasilanie elektryczne i pozostałe uzbrojenie.

– Samo przedsięwzięcie rozpoczęło się w 2008 r., kiedy opracowano założenia i przygotowano projekt wykonania ul. Berdyczowskiej. Wtedy też złożyliśmy wniosek o dofinansowanie. Ten jednak okazał się tak skomplikowany, że musieliśmy z tej drogi zrezygnować i kolejny raz aplikować o unijne środki – tłumaczył wiceprezydent Jarosław Głowacki. – Na tym terenie zainwestowały już dwie firmy, a trzy kolejne są chętne – dodał wiceprezydent.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna wiąże się z pewnymi przywilejami. Podmiot, który na niej zainwestuje, może uzyskać zwrot poniesionych kosztów. – Strefa generuje nowe miejsca pracy i rozwój przedsiębiorczości. Takie projekty są prorozwojowe, bo doprowadzają do tego, że dana miejscowość czy subregion się rozwija – stwierdziła Janina Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego. Całkowita wartość projektu to nieco ponad 6 mln zł.

KO