Źródło: PRZEMYSŁAW GRUNWALD

Bez problemu

Tydzień temu Ósemka Siedlce trochę męczyła się z Warką na własnym parkiecie, ale wygrała 3:0. Wynik powtórzyli w minioną sobotę garwolinianie z pojedynku z tym samym zespołem. Zwycięstwo Wilgi na parkiecie WTS- u było jednak nad wyraz przekonywujące.
Zespół trenera Edwarda Góreckiego całą sprawę w Warce załatwił w ciągu 47 minut. Bardzo dobry, poparty skuteczną zagrywką blok odebrał gospodarzom ochotę na podjecie jakiejkolwiek walki. W pierwszym secie Warka jeszcze się trzymała, ale w następnych stawiała coraz mniejszy opór, przegrywając do 18 i 19. Było to zwycięstwo z cyklu: lekko, łatwo i przyjemnie. Ekipa z Garwolina powróciła nim do gry o III lub IV lokatę, premiowaną grą o miejsca I-II w lidze, które z kolei zapewniają udział w barażach o I ligę.
Siedlecka Ósemka, która przegrała 1:3 w Augustowie ze Ślepskiem, może mieć kłopoty z utrzymaniem tej pozycji. Na spotkanie przybyła z opóźnieniem i wyszła na parkiet niemal wprost z autobusu. To zapewne miało jakiś wpływ na postawę zespołu. Siedlczanie grali słabo, popełniając wiele błędów, ale także Ślepsk niczym nie zaimponował. Przechylił jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wpływ na postawę siedlczan w tym meczu miała bez wątpienia kontuzja kciuka rozgrywającego Michała Drabkowskiego. Michał złapał kontuzję przy stanie 10:6 dla Ósemki. Strata podstawowego zawodnika wyraźnie podcięła gościom skrzydła. Na jego miejsce wszedł Michał Witkowski, który dobrze spisywał się w trzeciej partii. Goście wyraźnie się sprężyli w tym secie i wygrali do 23. Ambicji i koncentracji starczyło jednak tylko na 1 seta. W czwartym Ślepsk panował już zdecydowanie, wygrywając do 16.

II liga mężczyzn
16 kolejka:
Ślepsk Augustów – Ósemka Siedlce 3:1 (26:24, 25:19, 23:25, 25:16). Ósemka: Pierzchalski, Sztaniak, Drabkowski, Burzec, Płocki, Bieliński oarz Kołodziej (L), Witkowski Michalak, Krawczyk. Trener: Prekurat.
WTS Warka – Wilga Garwolin 0:3 (19:25, 18:25, 16:25). Wilga: Sokołowski, Wykowski, Górecki (junior), Sutyniec, Werpachowksi, Szycko oraz Łuczka (L). Trener: Górecki
Pozostałe mecze: Pronar Hajnówka – Pekpol Ostrołeka 3:0; Armat Kozienice – AZS UWM II Olsztyn 0:3; GTS Gdańsk – Legia Warszawa 1:3