Aktualności
Bezpłatne wsparcie

Bezpłatne wsparcie

Rolnicy, którzy mają problemy przy wypełnianiu wniosków czy załatwianiu spraw w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, mogą liczyć na wsparcie pracowników Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

LODR podpisał porozumienie o współpracy z odziałem regionalnym ARiMR i powołał zespół doradczy, którego zadaniem będzie wsparcie wnioskodawców i beneficjentów PROW 2007-2013 oraz rynku owoców i warzyw. Obszary, jakimi się zajmie, to m.in.: ułatwianie startu młodym rolnikom, modernizacja gospodarstw rolnych, przywracanie potencjału produkcji rolnej, wspieranie gospodarowania na obszarach o niekorzystnych warunkach, program rolnośrodowiskowy itp.

Pracownicy pomogą sprawdzić prawidłowości dokumentowania i rozliczania kosztów czy dokumentacji, przygotować wnioski w sprawie zmian umów o przyznanie pomocy lub pisma z wyjaśnieniami do ARiMR. Osoby, które są zainteresowane takim wsparciem, mogą uzyskać więcej informacji pod nr. tel.: 81-889-06-58 i w zespołach doradztwa rolniczego.

 

JAG