Bialczanie w Barcelonie

Dwójka bialskich lekkoatletów wystartowała w mistrzostwach Europy.

Podczas rozgrywanych w ubiegłym tygodniu w Barcelonie ME w LA wystąpiła dwójka reprezentantów AZS AWF Biała Podlaska: sprinter Paweł Stempel oraz dyskobol Przemysław Czajkowski. Paweł Stempel w swoim indywidualnym występie na 100 metrów przebrnął eliminacje (10,58), ale w półfinale rywali byli zbyt silni i zawodnik AZS AWF przybiegł na metę na 8 miejscu (10,53) w pierwszym z trzech półfinałów. W finale pierwszy był Francuz Christphe Lemaintne (10,11). Paweł wystąpił też w sztafecie 4x100m, gdzie wraz z kolegami awansował do finału plasując się ostatecznie na 5 miejscu (38,83). Wygrała Francja (38,01). Z kolei Przemysław Czajkowski w el. rzutu dyskiem zajął 13 miejsce z wynikiem 61,97 i nie zakwalifikował się do finału, chociaż uzyskał ten sam wynik co Eric Cadee (zadecydowała o tym druga w kolejności odległość rzutu – Holender miał 61,86, a Polak 60,87). Mistrzem Europy został Przemysław Czajkowski, uzyskując 68,87. Mieszkająca w Siedlcach Lidia Chojecka (Warszawianka Warszawa) nie ukończyła biegu na 5 km.