Aktualności
Bieg z przesłaniem

Bieg z przesłaniem

Wszystkich miłośników biegania, a także historii zapraszamy do udziału w kolejnym „Żelaznym Biegu”, który odbędzie się 14 czerwca na trasie Okuninka-Orchówek.

Impreza będzie elementem promocji województwa lubelskiego, jak również upowszechni ideę zdrowego trybu życia oraz stanowić będzie żywą lekcję historii o żołnierzach polskiego podziemie niepodległościowego – wyjaśnia ideę przedsięwzięcia Mariusz Zańko, kierownik wydziału organizacyjno-prawnego starostwa powiatowego we Włodawie. – Nazwa zawodów wiąże się z osobą Edwarda Taraszkiewicza „Żelaznego”, dowódcy lotnych oddziałów partyzanckich Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość działających na ziemi chełmsko-włodawskiej – dodaje.

Dla kobiet i mężczyzn

Bieg będzie organizowany w formie triathlonu o charakterze sprint: 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu. Planowana trasa zawodów obejmuje dwie miejscowości: Okuninkę i Orchówek. Zmagania rozgrywane będą w dwóch kategoriach open: kobiet i mężczyzn powyżej 16 roku życia. Chętni zawodnicy mogą się zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej zawodów www.zelaznybieg.pl. Udział w imprezie jest bezpłatny, przewidywane są atrakcyjne nagrody.

Głównymi organizatorami „Żelaznego Biegu” są: Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz stowarzyszenie Leniwce.pl, które cyklicznie organizuje w naszym kraju tego typu zawody oraz gmina Włodawa. Szczegółowy program imprezy wraz ze wszelkimi informacjami znajduje się na stronie www.zelaznybieg.pl.

Wizytówka regionu

– Jestem przekonany, że impreza ta może stać się w niedługim czasie wizytówką naszego regionu. Widowiskowość triathlonu i piękna przyroda powiatu włodawskiego powodują, że warto zorganizować takiego typu zawody nad Jeziorem Białym. Poprzednia edycja konkursu zakończyła się pełnym sukcesem, tegoroczna będzie jeszcze lepsze. Zapraszamy do zapisywania się. Są to jedyne bezpłatne zawody w Polsce – dodaje M. Zańko.

JAG