Aktualności
Biskup siedlecki apeluje o honorowe oddawanie krwi

Biskup siedlecki apeluje o honorowe oddawanie krwi

Z apelem o honorowe oddawanie krwi zwrócił się do wiernych diecezji siedleckiej bp Kazimierz Gurda. Okazją do tego jest tradycyjnie coroczny odpust w Mokobodach – Budziszynie.
Mając na uwadze stale rosnące zapotrzebowanie na krew służącą ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, zwracam się z apelem o gotowość do podzielenia się tym cennym darem. Pamiętajmy, że krwi nie można niczym zastąpić, nie można jej wyprodukować. Tylko człowiek drugiemu człowiekowi może ją podarować, może uczynić dar ze swojego życia – pisze ksiądz biskup.

– Jak co roku, w uroczystość odpustową w Mokobodach – Budziszynie, tj. w niedzielę 9 sierpnia br. będzie okazja, aby uczynić ten gest i stać się honorowym dawcą krwi – czytamy w liście bp. Gurdy. – Diecezja czyni to we współpracy z Oddziałem Terenowym nr 46 w Siedlcach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Ambulans będzie w Budziszynie od godz. 09:00 do godz. 14:00. Bądźmy świadomi, że krew można oddać bez żadnego uszczerbku dla swego zdrowia i życia. Może to uczynić każdy zdrowy dorosły człowiek w wieku od 18 do 60 roku życia. Fachowy personel medyczny gwarantuje dobrą obsługę. Należy pamiętać, by mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

Zachęcam gorąco do honorowego oddawania krwi. Wszystkim podejmującym  to wezwanie i wspomagającym z serca błogosławię
 
 

LI