Błąd za błąd

W spotkaniu, w którym oba zespoły popełniły wiele błędów, KPS Jadar uległ Kęczaninowi 2:3. Po tym meczu klub rozstał się z trenerem Dominikim Kwapisiewiczem, a jego miejsce zajął Maciej Nowak.

To był ważny mecz dla obu zespołów sąsiadujących w ligowej tabeli i walczących o prawo gry w play-offach. W poczynaniach obu drużyn widać było wiele niedokładności i błędów, które kosztowały stratę punktów. Zespół z Siedlec zaprezentował się słabiej w porównaniu z drużyną z Kęt, znów grając jakby bez wiary w końcowy sukces. Pierwszy set wygrali gospodarze, którzy swoją wyższość udowodnili zwłaszcza w końcówce. Druga i trzecia odsłona meczu przebiegała przy wyraźnej dominacji gości, a siedlczanie, głównie w tych partiach, grali bez wyrazu. W czwartym secie KPS zagrał najlepiej. Po wyrównanej grze w pierwszej części seta, w drugiej opanował sytuację na parkiecie i zwyciężył. Tie-break był wyrównany, ale to goście w końcówce zachowali więcej zimnej krwi i wygrali na przewagi. Porażka KPS sprawiła, że zarząd klubu rozwiązał za porozumieniem stron umowę o pracę z trenerem Dominikiem Kwapisiewiczem. Jego miejsce zajął dotychczasowy drugi trener Maciej Nowak, prowadzący w ubiegłym sezonie KPS w I lidze. Rolę asystenta pierwszego trenera powierzono Witoldowi Chwastyniakowi, który będzie łączył tę funkcję z aktywną grą.

I liga mężczyzn

17 kolejka

KPS Jadar Siedlce – Kęczanin Kęty 2:3 (25:22, 16:25, 20:25, 25:22, 15:17)

KPS: Chwastyniak, Bułkowski, Gorzkiewicz, Kowalczyk, Bucki, Jasiński i Kaniowski (libero) oraz Rejowski, Kowalski, Żakieta. Trener: Kwapisiewicz

Pozostałe wyniki: AZS UAM Poznań – Camper Wyszków 1:3, Czarni Radom – Ślepsk Suwałki 3:1, Stal Nysa – BBTS Bielsko-Biała 3:1, Cuprum Lubin – Energetyk Jaworzno 3:0, MKS Będzin – Pekpol Ostrołęka 3:2