Pogoń Siedlce

Blamaż w Opolu

W niedzielę 28 lipca siedlecka Pogoń rozgrywała mecz drugiej kolejki w Opolu z miejscową Odrą. Spotkanie miało dość jednostronny przebieg i wynik oddaje obraz gry.

W porównaniu do pierwszego meczu w tym sezonie trener Marek Brzozowski zmienił nieco ustawienie oraz skład. Widać, że trener jeszcze szuka optymalnej taktyki dla swoich piłkarzy. Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla gości, już w 2 min Jakub Bartosz podał w polu karnym do Dawida Wolnego, a ten po małym zamieszaniu otworzył wynik meczu.

Pogoń dobrze zareagowała na stratę bramki – nie spuścili głowy, tylko z otwartą przyłbicą atakowali gospodarzy. Piłkarze Odry stali wysoko na połowie Pogoni, dlatego gracze z Siedlec mieli problemy z rozgrywaniem piłki. Stwarzali sytuacje pod bramką gospodarzy, jednak brakowało wykończenia. W 20 min Adrian Łyszczarz wykorzystał błąd w obronie pogonistów i podwyższył na 2:0. Chwilę później mogło być po meczu, ale D. Wolny trafił w poprzeczkę. Gra nieco się uspokoiła, siedlczanie próbowali narzucić swoje tempo, jednak zawodnicy z Opola umiejętnie zarządzali tym meczem. Pod koniec pierwszej połowy Lukáš Hrnčiar był bliski trafienia z rzutu wolnego, ale zabrakło centymetrów.

Po zmianie stron Pogoń zmieniła ustawienie i ich gra wyglądała lepiej. Sympatycy biało-niebieskich długo się tym jednak nie nacieszyli, ponieważ w 53. minucie D. Wolny głową podwyższył wynik meczu. Ta bramka mocno wpłynęła na morale podopiecznych M. Brzozowskiego, którzy kompletnie stracili wiarę w pozytywny rezultat. Kilka minut później cudownym strzałem zza pola karnego popisał się Adrian Purzycki, trafiając w samo okienko bramki. Pogonistów stać było jedynie na bramkę honorową z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry Jakuba Lutostańskiego w polu karnym sfaulował Piotr Żemło. Sędzia wskazał na wapno i Cezary Demianiuk pewnie pokonał Artura Halucha. Wynik meczu brutalnie pokazuje, jak wiele pracy przed sobą ma jeszcze siedlecki zespół. Okazją do przełamania będzie starcie z Ruchem Chorzów. Początek meczu w piątek 2 sierpnia, o 20.00, w Chorzowie.

ADRIAN ARTYCH

I liga

2 kolejka

Odra Opole – Pogoń Siedlce 4:1 (2:0)

Bramki: Dawid Wolny 2, 53, Adrian Łyszczarz 20, Adrian Purzycki 76 – Cezary Demianiuk 90+1 (k).

Odra: 30. Artur Haluch – 17. Jakub Bartosz, 2. Piotr Żemło, 3. Jiří Piroch, 24. Jakub Szrek – 18. Szymon Mida (64, 20. Oskar Zawada), 5. Rafał Niziołek (65, 8. Jordan Domínguez), 13. Adrian Purzycki, 7. Adrian Łyszczarz (83, 33. Michał Osipiak), 10. Maksymilian Banaszewski (83, 9. Edvin Muratović) – 16. Dawid Wolny (71, 94. Konrad Nowak)

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski – 55. Cássio, 14. Dawid Burka (32, 47. Oskar Krzyżak), 26. Jakub Okusami – 77. Daniel Pik (61, 12. Titas Milašius), 8. Jakub Sinior (72, 4. Miłosz Drąg), 43. Lukáš Hrnčiar, 17. Ołeksij Zinkewycz (46, 9. Jakub Lutostański), 7. Damian Szuprytowski (61, 10. Piotr Pyrdoł), 2. Krystian Miś – 56. Cezary Demianiuk.