Blisko powrotu

Po wygranej z UMKS w Siedlcach SKK blisko I ligi, MKK wygrywa we Wrocławiu.

Koszykarze SKK są coraz bliżej powrotu do I ligi po zwycięstwie nad UMKS Kielce w pierwszym finałowym meczu play-off II ligi grupy C. Wygrana SKK nie przyszła łatwo, a losy meczu ważyły się do końca spotkania. Pierwsza część meczu była wyrównana i zakończyła się czteropunktową przewagą SKK. W trzeciej kwarcie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a gospodarze przed ostatnimi 10 min wygrywali 51:50.

Na początku czwartej kwarty znów UMKS uzyskał przewagę. Jednak, kiedy w jej połowie SKK doprowadził do wyniku 55:54, nie pozwolił sobie odebrać prowadzenia do końca spotkania. Drugi mecz pomiędzy UMKS i SKK zostanie rozegrany w Kielcach. Jeśli wygrają gospodarze, wówczas trzecie, decydujące starcie rozegrane zostanie ponownie w Siedlcach.

Zagrały do końca

Początek drugiego meczu o pierwsze miejsce w I lidze pomiędzy Ślęzą Wrocław i MKK Siedlce należał zdecydowanie do gospodarzy. Wrocławianki w pierwszej kwarcie, a zwłaszcza w jej końcówce, zdemolowały MKK i prowadziły 25:9. W drugiej – zespół z Siedlec opanował sytuację na parkiecie, ale do przerwy Ślęza dalej prowadziła 16 pkt. Koncert gry ekipy trenera Todora Mołłowa nastąpił w kolejnych 10 min, kiedy to MKK odrobił straty i przed ostatnią kwartą wyszedł na prowadzenie 49:45. W ostatniej kwarcie siedlczanki odrobiły stratę z pierwszego meczu (przegrana 49:59) i wygrywały już 12 pkt – 59:47. Ślęza zdołała jednak zmniejszyć prowadzenie MKK do 7 pkt na koniec meczu. W wyniku takiego rozstrzygnięcia zespół z Wrocławia zajął pierwsze miejsce, a MKK drugie w I lidze. Oczywiście oba zespoły uzyskały awans do Basket Ligi.