Sport

Pogoń w finale

Awenta MKS Pogoń Siedlce awansowała do finału Ekstraligi Rugby.

W półfinale rozegranym na własnym boisku Siedlczanie pokonali Arkę Gdynia 49:21 i za dwa tygodnie staną przed szansą obrony mistrzowskiego tytułu. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy szybko narzucili swoje tempo gry. Punkty dla Pogoni zdobyli Łukasz Korneć i Nkululeko Ndlovu, ale Arka nie zamierzała łatwo odpuszczać. Goście odpowiedzieli przyłożeniem Antona Szaszero, byłego zawodnika siedleckiego klubu, co na początku meczu pozwoliło im utrzymać kontakt z mistrzami Polski.

Pierwsza połowa była momentami wyrównana, jednak z każdą kolejną akcją coraz wyraźniej zaznaczała się przewaga Pogoni. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł