Region
fot. JS
fot. JS

Dziewięć dekad nauki

Absolwenci różnych roczników, nauczyciele, uczniowie oraz przedstawiciele władz spotkali się 20 czerwca na obchodach 90-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

Jubileuszowi towarzyszył VII Zjazd Absolwentów, który stał się okazją do wspomnień, spotkań po latach i przypomnienia bogatej historii szkoły. - Historia naszej szkoły to historia wytrwałości, pracy i nieustannego dążenia do rozwoju - podkreślała podczas uroczystości dyrektor liceum Arlena Krawczuk.

W programie obchodów znalazły się Msza św. w Kościele św. Ludwika, apel pod pomnikiem patrona szkoły, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, spotkania rocznikowe oraz bal absolwentów. W skład komitetu honorowego jubileuszu weszli m.in. profesorowie: Józef Franciszek Fert, Wiesław Andrzej Kamiński, Bożena Leszczyńska-Gorzelak, Leszek Sirko i Władysław Torbicz.

„Bóg, ojczyzna, nauka”

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dawni dyrektorzy, nauczyciele, absolwenci oraz uczniowie. – Przez całe życie człowieka czas przemawia różnymi językami: miłości, wiary, doświadczenia, historii i wspomnień. Dziś jest właśnie taki moment. To wyjątkowy dzień, w którym spotykają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość naszej szkoły. ...

Joanna Szubstarska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł