Aktualności
Błogosławieństwo pieniędzy

Błogosławieństwo pieniędzy

Aż 1,2 tys. zł stracił jedna z mieszkanek Włodawy po tym, jak zaufała nieznajomej kobiecie. Policjanci proszą o kontakt osoby mogące pomóc w zatrzymaniu sprawczyni kradzieży.

3 kwietnia, w godzinach porannych, idąca ul. Czerwonego Krzyża 45-letnia włodawianka została poproszona przez starszą kobietę o pomoc. Nieznajoma chciała od niej otrzymać zaledwie 10 gr. Mieszkanka miasta widząc, że ma do czynienia z bardzo biedną osobą, wyjęła z portfela 10 zł i bezinteresownie ofiarowała jej kobiecie. W trakcie rozmowy – mówiąca łamaną polszczyzną – starsza pani poprosiła 45-latkę, by nie odchodziła. W zamian za otrzymaną pomoc zaproponowała jej pobłogosławienie pieniędzy. Opierającej się włodawiance wmówiła w końcu, że jeśli się na to nie zgodzi może niebawem zachorować na raka mózgu.

Ponieważ w rodzinie 45-latki były osoby, które zmarły na choroby onkologiczne – przerażona kobieta ostatecznie przystała na propozycję rytuału, który miał zdjąć ciążące nad nią widmo rzekomej choroby. Po wyjęciu z portmonetki posiadanych banknotów włodawianka przekazała je seniorce. Ta w znany sobie sposób pobłogosławiła pieniądze, po czym z powrotem włożyła je portfela. O tym, że gotówka została skradziona kobieta przekonała się po pewnym czasie, kiedy sięgając do torebki po portfel chciała zapłacić rachunki przy kasie.

Wyjaśniający okoliczności zdarzenia policjanci proszą o kontakt osoby mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawczyni kradzieży. Poszukiwana jest zaniedbana z wyglądu, starsza, niska, otyła i mówiąca łamaną polszczyzną kobieta ubrana na ciemno z szalem koloru grafitowego na głowie. Nie wykluczone, że oszustka ma wspólników. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia mogą kontaktować się z włodawską komendą powiatową policji pod nr tel. 82-57-27-290. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi. Pod żadnym pozorem nie wolno nam ulegać jakimkolwiek emocjom. Zawsze trzeba pamiętać o tym, by nikomu nie przekazywać swoich pieniędzy. Nie należy także wpuszczać do domu osób nieznajomych oraz informować ich o tym, że znajdujemy się sami w mieszkaniu. Funkcjonariusze radzą także nie wąchać oferowanych w drzwiach perfum czy oglądać przeznaczonych na sprzedaży przedmiotów. W sytuacji zagrożenia należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osób, które wzbudzają nasz niepokój, a w razie jakichkolwiek wątpliwości niezwłocznie powiadomić policję, która sprawdzi każdy niepokojący sygnał. 

MLS