Aktualności
Bo kochac to dawać siebie

Bo kochac to dawać siebie

W sobotę, 13 października, o 18.00, oo. franciszkanie zapraszają do kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach na Mszę św. w intencji śp. o. Brunona Pawłowicza.

3 PYTANIA

o. Robert M. Stachowiak OFMConv. – franciszkanin

Mija 25 lat od śmierci o. Brunona Pawłowicza. Jaki portret człowieka i zakonnika rysuje się w pamięci jego współbraci?

O. Bruno był nie tylko człowiekiem głębokiej wiary, ale też gorliwym głosicielem Dobrej Nowiny. W jednym z kazań powiedział: „Wiara musi stawać się miłością. Stając się nią, karmi siebie, rozwija, pogłębia i podsyca. Odwrotnie, wiara, która nie rozwija się ku miłości, powoli zamiera”.

Patrząc na życie o. Pawłowicza, można zauważyć, że bardzo kochał Boga i kochał bliźniego. Drugiemu człowiekowi oddawał się bez reszty, starając się pomóc mu w codziennych trudach.

Z racji okrągłej rocznicy śmierci o. Brunona oo. franciszkanie pragną uczcić pamięć o śp. zakonniku szeregiem uroczystości. Jak prezentuje się plan obchodów?

W intencji śp. o. Brunona w okolicach 13 października będą celebrowane Msze św. w warszawskim kościele pw. Stygmatów św. Franciszka, w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi, gdyńskim kościele pw. św. Maksymiliana oraz w kaplicy przy klasztorze oo. franciszkanów w Lublinie.

13 października, o 11.00, na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, gdzie spoczywa ciało o. Pawłowicza, odbędzie się również uroczystość złożenia kwiatów na jego grobie.

O swoim starszym współbracie pamiętają też klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi-Łagiewnikach, w którym o. Bruno studiował filozofię. 13 października w kaplicy seminaryjnej zgromadzą się na Mszy św. w jego intencji.

A w Siedlcach – mieście, w którym o. Bruno kształcił się i które często odwiedzał?

Wszystkich siedlczan zapraszamy na Mszę św. w intencji śp. o. Pawłowicza do naszego kościoła – pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Odbędzie się ona 13 października, o 18.00. Udział w uroczystościach zapowiedzieli przedstawiciele rodziny o. Brunona oraz członkowie siedleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Niewidomych.

Po Mszy św. będzie można wysłuchać dokumentu radiowego o o. Brunonie pt. „Był Bożym listem” autorstwa mojego i Joanny Mazurek. Audycja otrzymała drugą nagrodę na XXIV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalanów 2009”. Dokument ten zostanie także wyemitowany 14 października na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

WA