Opinie
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Bo razem jest łatwiej

Miłość to tak naprawdę czas i uwaga poświęcone dziecku - głosi motto widniejące na stronie internetowej stowarzyszenia Mgiełka. Skąd czerpać siły do walki o zdrowie i szczęśliwą przyszłość swoich pociech? - W grupie siła! - przekonują matki, zachęcając innych rodziców do wyjścia z czterech ścian i zaangażowania na rzecz wspólnego dobra.

Pomysł zwieńczony założeniem Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Mgiełka zrodził się podczas spotkań grupy wsparcia prowadzonej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siedlcach. - Informacja o inicjatywie skupiającej rodziców borykających się z trudną sytuacją domową rozchodziła się pocztą pantoflową - przyznaje prezes Mgiełki Monika Baran.

– Większość osób uczęszczających na spotkania stanowili rodzice dzieci niepełnosprawnych. Grupa wsparcia okazała się cenną płaszczyzną wymiany doświadczeń – dodaje sekretarz stowarzyszenia Elżbieta Karpik z uwagą, iż powołanie go do życia stało się odpowiedzią na pilną potrzebę kontynuacji działań na rzecz chorych dzieci i ich opiekunów. – Kiedy dołączyłam do grupy, rodzice byli już na etapie uchwalania statutu. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w grudniu 2010 r. i od stycznia rozpoczęło funkcjonowanie. W tym roku będziemy świętować pięciolecie istnienia – sygnalizuje.

Rozległy wachlarz schorzeń

„Mgiełka” skupia rodziców z dziećmi zamieszkujących miasto oraz gminę Siedlce. Zagadnięte w kwestii statystyk panie zauważają, że jako członkowie stowarzyszenia figurują przedstawiciele rodzin – około 25 osób, jednak wsparciem objęci są wszyscy domownicy. – W organizowanym przez nas w ubiegłym roku spotkaniu wigilijnym wzięło udział łącznie prawie 100 osób – mieszkańców gmin m.in.: Siedlce, Kotuń, Wiśniew, Skórzec czy Zbuczyn. ...

WA

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł