Kościół
Źródło: PIXABAY
Źródło: PIXABAY

Bóg jest dobry!

Nie bój się, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja cię wspomagam - zapewnia Pan przez proroka Izajasza (41,14). On zawsze nad nami czuwa. U Niego nie ma przypadków. Ileż razy zdarzało się nam podsumowywać zaskakującą sytuację słowami: zbieg okoliczności, traf, fuks. Czasem nie widzimy albo nie chcemy zauważyć, że za tym stoi sam Bóg. On naprawdę reaguje w naszych małych i wielkich sprawach.

Jemu zależy! Na nas - słabych, bezradnych, czasem trochę zarozumiałych czy zbyt pewnych siebie. On reaguje na każdą naszą prośbę i wołanie. Przychodzi z łaską nawet wtedy, gdy nie prosimy. Jest w małych ludzkich gestach życzliwości i miłości, sam rozwiązuje sprawy, które dla nas są zbyt poplątane. Czasem łapie za słówka.

Papież na drodze

 

Z uśmiechem wspominam opowieść o. Adama Szustaka, który w jednej z konferencji wspominał, jak razem ze studentami pojechał autostopem do Włoch. Podróżowali w dwu- i trzyosobowych grupach. W pewnym momencie ojciec – ubrany w habit – znalazł się przy bramkach autostrady. Spodziewał się, że może być zatrzymanym przez policję, bo włoskie prawo zabrania pieszym przebywania w takich miejscach.

Jak pomyślał, tak się stało. Radiowóz zabrał go na komisariat. Jeden z policjantów zaczął z nim rozmawiać. Był bardzo zaskoczony tym spotkaniem. W trakcie rozmowy wyznał, że od wielu lat nie spowiadał się i powiedział Bogu, że zrobi to, jeśli postawi mu na drodze papieża. Widok białego dominikańskiego habitu był dla niego jak trafienie pioruna. Funkcjonariusz nie tylko wyznał o. Adamowi grzechy, ale jeszcze odwiózł go w miejsce, z którego zakonnik mógł bez przeszkód kontynuować podróż.

 

To był anioł!

 

Jeszcze bardziej zaskakujące świadectwo daje Ania. W ubiegłym roku uczestniczyła w programie wymiany studenckiej Erazmus. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł