Sport
Boiska na Mazowszu

Boiska na Mazowszu

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej chce razem z lokalnymi samorządami i Sejmikiem Województwa Mazowieckiego wdrożyć projekty budowy na Mazowszu sztucznych boisk piłkarskich.

Jak powiedział w programie „Radio Sport” Katolickiego Radia Podlasie Mirosław Straczewski, wiceprezes i rzecznik prasowy MZPN, projekt zakłada, że ze wspólnych środków w pierwszym rzucie powstanie 15 boisk, a następnie 12 kolejnych. Będą one realizowane na podstawie jednego projektu, który zakłada rozgrywanie na nich spotkań piłkarskich od IV ligi w dół. Wymiar takiego boiska ma wynieść 105x 68 m. Do tego obiekt musi posiadać widownię na minimum 200 osób (plastikowe krzesełka) oraz winien być oświetlony i ogrodzony. Koszt takiego przedsięwzięcia wyniesie około 2,5 mln zł. – Z kwoty tej samorząd lokalny musi zabezpieczyć mniej więcej 1,4 mln zł, resztę pokryje Sejmik z różnych źródeł finansowania – dodał wieceprezes.

W naszym regionie na miejsca wybudowania takich obiektów Zarząd MZPN wytypował Siedlce i Sokołów Podl. Władze obu miast potwierdziły chęć realizacji takich inwestycji. Na liście rezerwowej znalazły się Mińsk Maz. i Sobolew. Obiekty mają powstać do końca 2009 r. Wiceprezes Starczewski dodał, że takie przedsięwzięcia mają miejsce w województwach: zachodniopomorskim i podkarpackim. Wyraził jednocześnie przekonanie, że projekt na Mazowszu ma szansę realizacji ze względu na duże zainteresowanie nie tylko władz MZPN, ale także samorządów oraz SWM.

Andrzej Materski