Bój do końca

Bialczanie wzbogacili się o dwa ważne punkty, wygrywając z wyżej notowaną Gwardią.

Do spotkania z zespołem będącym w czołówce ligi AZS przystąpił bez trzech szczypiornistów (Dobrowolskiego, Deszczyńskiego, Filipiaka). Mimo to od początku toczyli zacięty bój z rywalem, który poszedł też na wyminę ciosów. Do przerwy gospodarze okazali się wyraźnie skuteczniejsi i prowadzili 15:10. Po zmianie stron dalej utrzymywała się ich przewaga. Na 9 minut przed końcem meczu było 24:19. Od tego momentu Gwardia zaczęła gonić i doprowadziła do stanu w 59’ 26:26. AZS odpowiedział jeszcze dwoma trafieniami i zaczął grać w czwórkę po karach Fryca i Morąga. Gospodarze po dramatycznej końcówce stracili wprawdzie jedną bramkę, ale dowieźli wygraną do końca.

I liga mężczyzn, gr. B

18 kolejka:

AZS AWF Biała Podlaska – Norgips Gwardia Opole 28:27 (15:10)

AZS AWF: Michalczuk, Fedoruk – Kamys 1, Dębowczyk 13, Kandora 1, Żuk, Morąg 3, Fryc 3, Makaruk, Stefaniuk, Olik 7. Trener: Sławomir Bodasiński.

Pozostałe mecze: KSSPR Końskie – POWEN Zabrze 22:22

ChKS Łódź – MTS Chrzanów 29:24, Żagiew Dzierżoniów – ASPR Zawadzkie 31:31,

Olimpia Piekary Śląskie – Wisła Sandomierz 30:28, Unia Tarnów – AZS Politechnika Radomska 28:28.