Źródło: WWW.SKKSIEDLCE

Bój na szczycie

SKK pokonuje Basket i po dramatycznym meczu przegrywa jednym punktem z Astorią w Bydgoszczy.

SKK – Basket 71:65

Basket przystąpił do spotkania w zmienionym składzie, w porównaniu do tego, w którym grał jeszcze w ub. roku. Od nowego roku zespół opuściło trzech podstawowych zawodników i trener. Od początku spotkania gospodarze wypracowali sobie przewagę i praktycznie przez cały mecz kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Basket tylko chwilami zmniejszał dystans do SKK, ale nie było to takie zagrożenie, by siedlczanie mogli drżeć o końcowy wynik.

Astoria – SKK 76:75

Siedlczanie zaskoczyli gospodarzy swoją dobrą grą w początkowych fragmentach spotkania. Po celnych rzutach koszykarzy SKK zza linii 6,25 cm, na tablicy pojawił się wynik 2:9. To był dopiero początek popisu strzeleckiego naszych graczy. Do końca pierwszej kwarty podopieczni Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka rzucili jeszcze sześć „trójek”. Kapitalnie w tej części meczu spisywał się Kamil Sulima, który sam uzyskał 18 pkt, wszystkie po rzutach „za trzy”! W 17’ było 44:35 dla SKK, a ostatecznie do przerwy przewaga wynosiła 5 pkt. Po przerwie coraz lepiej prezentujący się gospodarze zdołali w końcu wyjść na prowadzenie 60:57, by dojść do stanu 76:64. SKK ruszył do przodu i przewaga Astorii na 9 sekund przed końcem stopniała do 1 pkt 76:75. W rzucie rozpaczy kapitan siedlczan Rafał Wójcicki otarł piłką obręcz. Mecz stał na dobrym poziomie, a siedlczanie, mimo przegranej, zasłużyli na pochwałę.

14 kolejka:

SKK Siedlce – Basket Kwidzyn 71:65 (20:14, 17:14, 20:19, 14:18)

SKK: K. Chomka 17 (3×3), Dębski 17 (1), Sulima 13 (3), Wójcicki 6, Ciszewski 6, Miatkowski 6 (1), Bal 4, Nędzi 2, B. Chomka. Trener: Araszkiewicz.

Pozostałe wyniki: Tur Bielsk Podlaski – Żyrardowianka Żyrardów 93:85, SIDEn MMKS VIII LO Toruń – OSSM PZKosz Sopot 81:38, Żuraw Gniewino – Asseco Prokom 3 84:102, NORGIPS Piaseczno – Unibet Legia Warszawa 83:61, Harmattan Gniewkowo – OSSM PZKosz Warszawa 93:64, Korsarz Gdańsk – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 89:81, ŻTS Nowy Dwór Gdański – Astoria Bydgoszcz 85:74.

15 kolejka:

KPSW Astoria Bydgoszcz – SKK Siedlce 76:75 (28:34, 16:15, 18:12, 14:14)

SKK: Sulima 24 (8×3), Dębski 21 (3), Miatkowski 11 (2), Ciszewski 8, B. Chomka 4, Wójcicki 4, Nędzi 3, K. Chomka, Bal.

Pozostałe wyniki: ŻTS – AZS O. 76:58, Legia – Harmattan 67:81, Asseco Prokom 3 – KS NORGIPS 86:90, OSSM S. – Żuraw  44:76, Żyrardowianka – MMKS 52:86, Basket – Tur 77:59, OSSM W. – Korsarz – przełożony na 15 stycznia.

Mecz awansem z 19 kolejki: Astoria – OSSM W-wa 92:55.