Bracia strzelają

Wysokie zwycięstwa Wilgi Garwolin i Czarnych Węgrów, trzy punkty rezerw Podlasia, remis Pogoni II i przegrana Lutni po emocjonującym meczu to dorobek naszych drużyn w minionej kolejce.

Garwolińska Wilga w starciu ze słabą Polonią Iłża do przerwy grała bez wyrazu, a goście mieli okazje, trafiając w słupek i poprzeczkę. W przerwie trener Marek Karwczyk powiedział swoim piłkarzom kilka motywujących słów i w drugiej połowie na boisku pojawiła się inna Wilga, która zdobyła pięć goli, z czego trzy trafienia zanotowali bracia Kamil i Karol Zawadka. Z bagażem pięciu bramek piłkarze Czarnych Wegrów odprawili też Kasztelana Sierpc. Dominacja ekipy trenera Roberta Parzonki, który też pojawił się na boisku, nie podlegała dyskusji. Czarni mogli zdobyć jeszcze kilka goli i wygrać rezultatem dwucyfrowym. Rezerwy siedleckiej Pogoni pojechały do Grójca na mecz z 17-letnim mało doświadczonym bramkarzem Piotrem Antoszczukiem, który rozegrał jednak bardzo dobry mecz. Obronił kilka groźnych strzałów, a nawet rzut karny. Pogoń miała też swoje okazje, a od 60 min grała w dziesiątkę po wykluczeniu Tomasza Stromeckiego. Druga drużyna Podlasia Biała Podlaska wzbogaciła się o trzy punkty, pokonując po wyrównanym meczu Janowiankę, a zwycięską bramkę pod koniec meczu strzałem z ok. 35 m zdobył Kamil Kocoł. Dramatyczny mecz stoczyła Lutnia Piszczac w Niedrzwicy z Orionem, gdzie wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Lutnia przegrywała, potem prowadziła, remisowała i znów prowadziła. Niestety straciła w końcówce dwa gole i przegrała 3:4. Bohaterem meczu był piłkarz Oriona Piotr Bielak, który zdobył cztery gole.

IV liga

lubelska

27 kolejka

Podlasie II Biała Podlaska – Janowianka Janów Lubelski 1:0 (0:0). Bramka: Kocoł 86

Podlasie II: Baczewski – Chalimoniuk, Litwiniuk, Mirończuk, Skrodziuk, Wiraszka (70 Paszkowski), Citko, Kocoł, Paczkowski, Gromysz (90 Szymański), Sawtyruk (87 Michalczyk). Trener: Więcierzewski.

Orion Niedrzwica Duża – Lutnia Piszczac 4:3 (1:2). Bramki: Bielak 1, 52, 76, 90 – Artymiuk 22, Karpiszuk 26, 59

Lutnia: Jankowski – Jaszczyński, Rudnicki, Kurowski, Przybylski, Korzeniewski, Malanowicz, Artymiuk, Nestorowicz (73 Mielnik), Strojek (53 Rozsa), Karpiszuk. Trener: Kwiecień.

Pozostałe wyniki: Victoria Żmudź – Włodawianka Włodawa 3:0, Roztocze Szczebrzeszyn – Ruch Ryki 1:2, Bogdanka II Łęczna – Sparta Rejowiec Fabryczny 0:0, Huczwa Tyszowce – Opolanin Opole Lubelskie 0:1, Stal Poniatowa – Omega Stary Zamość 0:4, Lewart Lubartów – Hetman Zamość 0:1