Region

Brak zgody na sprzedaż działki

Radni siedleccy nie zgodzili się na sprzedaż należącej do miasta działki przy ul. Bema 19. - Z punktu widzenia biznesowego zbycie tej nieruchomości to byłby strzał w kolano - przekonywał Maciej Nowak, wieceprzewodniczący rady miasta.

Działka o powierzchni ponad 1,2 tys. m² została wyceniona na ok. 1 mln zł. Na bezpośrednio sąsiadującej ze stadionem lekkoatletycznym nieruchomości znajdują się dwa niewielkie budynki oraz garaż. Podczas ostatniej sesji rady miasta prezydent Andrzej Sitnik przekonywał radnych o konieczności sprzedaży działki. - W przyjętym na ten rok budżecie miasta po stronie dochodów zapisano wpływy ze sprzedaży mienia na kwotę ponad 11,6 mln zł. Zgoda na zbycie tej nieruchomości umożliwi realizację budżetu - tłumaczył Andrzej Sitnik.

Uchwała jak bumerang

W trakcie dyskusji radni wytykali prezydentowi, że uchwała dotycząca sprzedaży działki przy ul. Bema pojawia się już po raz kolejny w porządku obrad.

– Trzeci raz wychodzi pan z tą inicjatywą. Obawiam się, że dziś decyzja po raz kolejny będzie na „nie”, bo nie pojawiły się nowe okoliczności. Przy każdej próbie sprzedaży tej nieruchomości słyszymy tę samą argumentację – zauważył Mariusz Dobijański. Przypomniał, że budżet, na którego realizację powołuje się prezydent, przegłosowano tylko sześcioma głosami. ...

HAH

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł