Sport
archiwum P. Kisiela
archiwum P. Kisiela

Brązowy medalista

Piotr Kisiel został brązowym medalistą mistrzostw Polski w warcabach, które odbyły się w Tczewie.

Łukowianin wygrał trzy pojedynki, trzy partie remisował, poniósł tylko jedną porażkę. Ostatecznie zajął trzecie miejsce i zakwalifikował się na mistrzostwa Europy w Turcji. P. Kisiel od lat odnosi sukcesy w warcabowych potyczkach. Swoją przygodę z grą prowadzoną na szachownicy rozpoczął w szkole podstawowej, gdy jeden z nauczycieli zaproponował mu partię. Wprawdzie przegrał, ale od tego momentu polubił warcaby i zaczął trenować. W okresie gimnazjum dostrzegł go trener Jacek Grodecki, który zaproponował mu dołączenie do Łukowskiego Klubu Sportowego „Orlęta”.

– Piotr zaczynał od szkolnej sekcji warcabowej, potem grał w klubie warcabowym działającym w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie – wspomina J. Grodecki. – Frekwencja wówczas była większa. Regularnie organizowane były turnieje, m.in. z okazji Dni Łukowa czy mikołajkowy. Aktualnie klub, niestety, już nie funkcjonuje. Wyjazdy na rozgrywki, tak ważne dla zawodników, przestały być możliwe. Organizujemy je jako grupa osób własnymi środkami. Funkcjonuje za to sekcja warcabowa skierowana do młodzieży. Zajęcia odbywają się w OSiR-ze – podkreśla trener, dodając, iż ma nadzieję, że zwycięstwo łukowianina w mistrzostwach Polski przyczyni się do większego zainteresowania warcabami.

 

Z medalami

Zawodnik z Łukowa trenował grę pod okiem wielu znakomitych osób, m.in. Bogusława Mojzycha, uczestniczył w zawodach organizowanych w Polsce i za granicą. – Każda chwila spędzona przy warcabnicy dawała mi wiele radości – przyznaje P. Kisiel. – Moim największym osiągnięciem jest zdobycie złotego medalu mistrzostw Polski w 2019 r. oraz czwartego miejsce na mistrzostwach Europy w 2017 r. Uwielbiam również grać z kolegami w piłkę nożną, tenisa stołowego i ziemnego – dodaje medalista.

Sport nie jest jedyną aktywnością Piotra. – Działam również w środowisku krwiodawców, będąc członkiem klubu Honorowych Dawców Krwi ,,Ostoja’’. Jestem również wolontariuszem i darczyńcą akcji „Szlachetna Paczka”. Pomoc drugiej osobie daje mi wiele radości – podkreśla medalista.

Joanna Szubstarska