Źródło: WWW.SKIPOL

Brązy siedlczan

Reprezentant UKS Rawa Siedlce zdobyli dwa brązowe medale podczas rozegranych w Jakuszycach mistrzostwach Polski Seniorów. Pierwszy medal wywalczył Maciej Staręga w biegu sprinterskim.

To niebywały sukces młodego siedlczanina (17 lat), bowiem do tej pory Maciek zdobywał medale w swojej kategorii wiekowej (junior młodszy). W rywalizacji kobiet w sprincie najlepiej spisała się Natalia Grzebisz, która była ósma, oraz Anna Staręga na 9 miejscu. Drugi medal także brązowy dla barw  UKS Rawa Siedlce wywalczyła sztafeta kobiet (4×5 km mix). Sztafeta z Siedlec biegała w składzie Nina Grzebisz, Kasia Iskra, Natalia Grzebisz, Anna Staręga. Siedlczanki zostały wyprzedzone tylko przez dwa zespoły AZS AWF Katowice. W innych biegach, spośród reprezentantów UKS Rawa wypadli najlepiej: kobiety – 15 km techniką dowolną 6. Anna Staręga, 10. Natalia Grzebisz. W ramach biegów długich MP seniorów, rozegrano także MP juniorów. Wśród juniorek na trzecim miejscu była Natalia Grzebisz, 8. Kasia Iskra, 9. Patrycja Szwed; 5 km „klasykiem” 7. Anna Staręga; mężczyzni 10 km stylem klasycznym 10. Maciej Staręga. Trenerem siedlczan w klubie z Siedlec jest Grzegorz Staręga.