Diecezja
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

By szybowali jak orły

Miłość Boga jest wielka, dlatego nie bójmy się z Nim zostać… Przy Bogu zawsze możemy czuć się bezpiecznie - podkreślał podczas Mszy św. wikariusz parafii Maciejowice ks. Szczepan Skorupski.

Kwietniowe czuwanie zainaugurowało odśpiewanie przez młodzież Koronki do Miłosierdzia Bożego. W wygłoszonej następnie konferencji ks. Tomasz Kostecki, diecezjalny duszpasterz harcerzy, mówił o miłości Boga. Podkreślił, iż przez chrzest zostaliśmy oczyszczeni z grzechów. Nawiązał też do jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski.

Przybliżając słuchaczom bogactwo sakramentu namaszczenia, ks. T. Kostecki akcentował, iż nie należy utożsamiać go jedynie z sytuacją choroby. Poruszył również temat wolności i patriotyzmu, m.in. w kontekście ofiary Orląt Lwowskich. Refleksję nad kondycją współczesnych młodych, którzy – jak zauważył – nie potrafią w pełni żyć, zakończył zachętą, by szybowali do nieba niczym… orły! – Miłość Boga jest nieskończona – przypomniał, wzywając tym samym do poddania swego życia woli Opatrzności.

Nie opuszczajcie Go!

Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. Stanisław Marczuk. Słowo Boże wygłosił ks. Szczepan Skorupski, prefekt i wikariusz. W odniesieniu do Ewangelii przypomniał, iż przy Panu Jezusie pozostali ci, którzy nie zwątpili, że Ciało Jego jest prawdziwym pokarmem, a Krew Jego jest prawdziwym napojem. – Miłość Boga jest wielka, dlatego nie bójmy się z Nim zostać… Przy Bogu zawsze możemy czuć się bezpiecznie. Nie opuszczajcie Go jak niektórzy uczniowie! – apelował, zwracając się do młodych.

Bogatsi o doświadczenia

Po zakończeniu Mszy św. uczestnicy czuwania adorowali Najświętszy Sakrament. Modlitewna cisza przeplatana była śpiewem pieśni w wykonaniu chóru młodzieżowego. Następnie – w nawiązaniu do hasła spotkania – wierni otrzymali świece na znak woli podążania za światłem Boga. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego i pieśni wieczornej młodzi opuścili świątynię bogatsi – czego nie ukrywali – o nowe doświadczenia.

Kolejne spotkanie z cyklu czuwań przed ŚDM odbędzie się 14 maja w Korytnicy.

Na podst. relacji nadesłanej przez gimnazjalistów: Kamila Grylaka, Julię Hacz i Natalię Zalską

WA