Było blisko

Było blisko

Po zaciętych pojedynkach Ósemka przegrała dwa mecze z Pekpolem po 2:3.

Pekpol – Ósemka 3:2

Spotkanie w Ostrołęce było bardzo zacięte, a przy tym wyrównane. Gospodarze wygrali pierwszą i trzecią partię, ale siedlczanie potrafili dwukrotnie wyrównać stan meczu. W decydującym piątym secie walka punkt za punkt trwała do stanu 10:10. Końcówka należała do Pekpolu, którą utrzymał nerwy na wodzy i był bardziej skoncentrowany, wygrywając partię do 11. W sumie gospodarze okazali się nieco lepszym zespołem, chociaż wynik końcowy mógłby być inny.

Drugie spotkanie było bardziej zacięte i wyrównane niż pierwsze, o czym świadczą wyniki setów, oprócz czwartego, kiedy to goście mając na uwadze piąty set, przy wysokim prowadzeniu Pekopolu, odpuścili. Niewiele brakowało, aby to siedleccy siatkarze triumfowali w tym meczu. To oni mieli pierwszą piłkę meczową przy stanie 14:13. Gospodarze potrafili się obronić, zdobyć kolejne dwa punkty i zwyciężyć 16:14. Siedlczanie byli zatem blisko szczęścia, bowiem drugi ich trener – Dariusz Prekurat powiedział, że to Ósemka okazała się lepsza w drugim meczu i ona powinna tryumfować. Wyraził też przekonanie, że ekipa z Siedlec poradzi sobie w dwóch kolejnych meczach na własnym parkiecie i o wszystkim zadecyduje piąty mecz w Ostrołęce.