Były pozytywy

Przegrane naszych I ligowych zespołów Nike Węgrów i KPS Siedlce.

Mimo przegranej z Jokerem 2:3 siatkarki z Węgrowa mogą zaliczyć wyjazd do Świecia do udanych, wszak wywalczyły jeden punkt do ligowej tabeli. Zespołowi Nike sił starczyło na dwa sety, kiedy to, grając urozmaiconą siatkówkę, z dobrą postawą w obronie wygrały pierwszego i trzeciego seta.

W trzech pozostałych lepsze były zawodniczki Jokera, które przewyższały węgrowianki warunkami fizycznymi i większą siłą, co przesądziło o ich zwycięstwie w całym spotkaniu.

Świetny początek

Kapitalnie spisali się zawodnicy KPS w pierwszym secie meczu z Krispolem Września. Gospodarzom praktycznie wszystko wychodziło, a podstawą tej dobrej gry była świetna zagrywka. Krispol nie miał nic do powiedzenia i przegrał do 12. W kolejnych partiach lepsi byli goście prezentujący większe doświadczenie i rutynę. KPS w drugim i czwartym secie nie mógł wiele zrobić. Jedynie przez większą część trzeciej partii toczył wyrównane spotkanie, ulegając w końcówce.

I liga kobiet

5 kolejka

Joker Piła – Nike Węgrów 3:2 (-19,18,-17,20, 12).

Nike: M. Kupisz, Gurtatowska, Mieszała, Zaciek, Korzon, Mielczarek, Bulbak (l) oraz Wądołkowska, Panufnik, Borawska, Dąbkowska. Trener: R. Kupisz.

Pozostałe wyniki: Zawisza Sulechów – SMS PZPS Szczyrk 3:0, KS Murowana Goślina – Budowlani Toruń 2:3, Sparta Warszawa – Karpaty Krosno 3:1, Silesia Mysłowice – PLKS Pszczyna 1:3, Ekstrim Gorlice – ŁKS Łódź 3:0.