Aktualności
Centrum nieprzejezdne

Centrum nieprzejezdne

Jednoczesny remont skrzyżowania ulic Piłsudskiego z Wojska Polskiego i Armii Krajowej oraz budowa ronda na styku ul. Cmentarnej z Sokołowską sprawią, że centrum Siedlec będzie nieprzejezdne przez całe wakacje.

Prace przy ul. Cmentarnej na odcinku od ul. Wojskowej do ul. Niedziałka – obok działki, na której stał dom dziecka – rozpoczęły się 20 marca i mają potrwać do końca wakacji. Ich zakres obejmuje przebudowę kanalizacji deszczowej oraz wymianę nawierzchni, powstaną także nowe chodniki. Inwestycja stanowi kontynuację przebudowy kanalizacji deszczowej, która rozpoczęła się od ul. Niedziałka. Wszystko po to, by wody opadowe mogły być sprawnie odprowadzane z ulic w tym rejonie. Kolejny etap prac to budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Cmentarnej – zastąpi ono dotychczasową sygnalizację świetlną. Ma to usprawnić ruch, który korkował się głównie w ul. Cmentarnej od ul. Niedziałka. Zamknięcie skrzyżowania od 11 czerwca wymusza na kierowcach korzystanie z objazdów. Te poprowadzono ulicami Popiełuszki oraz 10 lutego. Całkowicie wyłączone z rozkładu jazdy zostaną przystanki Wojskowa Piłsudskiego, Wojskowa Cmentarna, Sokołowska ks. Niedziałka, Sokołowska ks. Popiełuszki.

Od 17 czerwca trudniej

Chociaż władze zapewniają, że prace w rejonie ul. Cmentarnej i Wojskowej skończą się do końca sierpnia, kierowcom przyjdzie się zmierzyć z jeszcze większym wyzwaniem w poruszaniu się miejskimi ulicami, ponieważ 17 czerwca zamknięte zostanie główne skrzyżowanie, czyli ulic Piłsudskiego i Wojskowej. 3 czerwca miasto podpisało umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu. Tutaj remont również ma potrwać do końca sierpnia, a swoim zasięgiem – oprócz skrzyżowania pod więzieniem – obejmie ul. Armii Krajowej, a także fragment Pułaskiego. Prace obejmą wymianę kanalizacji deszczowej oraz wzmocnienie podbudowy, powstanie również nowa nawierzchnia i krawężniki. Zmianie na ten czas ulegnie organizacja ruchu, zaś wszelkie informacje o objazdach dostępne będą na stronie miasta i MPK.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

JAG