Aktualności
Chorzy i cierpiący bogactwem Kościoła

Chorzy i cierpiący bogactwem Kościoła

W środę, 2 lipca, w sanktuarium Królowej Podlasia odbędzie się Diecezjalny Dzień Chorego. Do udziału w uroczystościach oo. oblaci zapraszają szczególnie tych, którzy - ze względu na krzyż choroby czy podeszły wiek - doznają trudów i cierpienia w życiu codziennym. W ich intencji oraz wszystkich diecezjan i pielgrzymów modlić się będzie biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

2 lipca obchodzone jest również święto Matki Bożej Kodeńskiej, które co roku przyciąga do sanktuarium rzesze dotkniętych chorobą i cierpieniem pątników, ich opiekunów, kapłanów, władze samorządowe i pracowników służby zdrowia. Jest to także dzień odpustu parafialnego.

Diecezjalny Dzień Chorego zainaugurują o 7.30 Godzinki ku czci Matki Bożej. Następnie o 8.00 i 10.00 zostaną odprawione Eucharystie z homiliami. O 11.00 na kodeńskiej kalwarii rozpocznie się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie wyruszy procesja maryjna. O 11.30 pielgrzymi wezmą udział w Mszy św. Sumie pontyfikalnej w intencji chorych i cierpiących będzie przewodniczył pasterz Kościoła siedleckiego. Podczas Eucharystii zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament, a także udzielone błogosławieństwo lourdzkie. Uroczystości zakończy procesja do bazyliki. O 18.00 odprawiona zostanie jeszcze jedna Msza św.

Zakonnicy zachęcają do korzystania z sakramentu pojednania. Spowiednicy będą dyżurować w konfesjonałach w bazylice, ogrodzie rajskim i na kalwarii.

MD