Sport
Chuligani w polu

Chuligani w polu

W ostatniej chwili zostało przełożone z niedzieli na sobotę spotkanie Orląt Łuków z Chełmianką. Powód by uniknać przyjazdu kibiców klubu z Chełma i Motoru, którzy w tym czasie emocjonowali się meczem II ligi Lechia - Motor.

Działacze Orląt i Chełmianki spodziewali się, że do Łukowa mogą przyjechać kibice z Chełma i zaprzyjaźnieni z nimi fani Motoru Lublin. W tej sytuacji przeniesiono spotkanie z niedzieli na sobotę, by uniknąć ich przyjazdu i ewentualnych rozrób w Łukowie, do czego dochodziło w przeszłości. Samo spotkanie, mające być okazją dla Orląt, by zdobyć wreszcie 3 punkty, nie zakończyło się po myśli łukowian, którzy tylko zremisowali, a do tego Orlęta znów nie pokazały dobrej gry. Podlasie Biała Podlaska w minionym tygodniu zagrało 2-krotnie. Najpierw zaległy mecz z Lubilnianką zakończony wprawdzie skromnym zwycięstwem 1:0, ale jednak dającym 3 punkty. W następnym meczu nie udało się już Podlasiu zagarnąć pełnej puli. Piłkarze z Rejowca robili wszystko, by wywieźć z Białej Podlaskiej przynajmniej punkt i to im się w pełni udało. Miłą niespodziankę sprawili za to piłkarze Huraganu Międzyrzec Podlaski, którzy na trudnym terenie w Kraśniku zdołali zremisować bezbramkowo.

Orlęta Łuków – Chełmianka Chełm 1:1 (1;0). Bramki:Ozygała 6 – Leśnicki 50

Orlęta: Liczewski – M. Szewczak, Janicki, Ozygała, P. Szewczak, (66 Marcianiak), Wryk, Grula, Solnica, Richard (66 Gaj), Skrzymowski (73 Szlaski), Dziewulski ((75 Żurawski). Trener: Zarzycki.

Stal Kraśnik – Huragan Międzyzrec Podl. 0:0

Huragan: Krupa – Kopytiuk, Włoszek, Syta , Szcepaniuk, Uszyński, Sitkowski, Filipek, A. Dąbrowski, Więcierzewski (63 Cap, 90 Korniluk), Ślusarski (83 P. Dąbrowski, 90 Andrzejuk). Trener: Sobczak.

Podlasie Biała Podlaska – Sparta Rejowiec 0:0

Podlasie: Yekimow – Oponowicz, Woroniecki, W. Jakubiec, Szendel, Bal, Laszuk, Lesiuk (46 Guzek), Magir, Wej, Denisienia. Trener: Rózański.

Mecz zaległy z XVI kolejki: Podlasie Biała Podl- Lublinianka 1:0 (0;0). Bramka: Bal 65.

Pozostałe wyniki: BKS Unia Bełżyce – Wisła Puławy 0:3; Lewart Lubartów – Lublinianka 2:1: Start Krasnystaw – Spartakus Szarowola 0:3; Tomasovia – Górnik II Łęczna 0:0; Janovianka – Stal Poniatowa 1:1.

Andrzej Materski