Aktualności
Co wiesz o św. Maksymilianie?

Co wiesz o św. Maksymilianie?

W roku szkolnym 2023/2024 już po raz 18 przeprowadzona zostanie Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie.

Zaproszenie do udziału w konkursowych zmaganiach kierowane jest do uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Konkurs od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jak informują organizatorzy – warszawska, gdańska i krakowska prowincja Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, klasztor oo. franciszkanów z s. w Siedlcach oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego – ma on na celu przybliżenie młodemu pokoleniu sylwetki o. Rajmunda Kolbego – św. Maksymiliana Marii Kolbego – wyjątkowej osoby kojarzonej przede wszystkim jako męczennik z Auschwitz, symbolu ofiary niemieckiego nazizmu.

Poprzez uczestnictwo w olimpiadzie młodzi ludzie mogą zapoznać się z życiem świętego – kapłana, misjonarza, założyciela klasztoru w Niepokalanowie, wydawcy „Rycerza Niepokalanej” czy też naukowca – doskonałego matematyka, przedsiębiorcy, osoby o niezwykłej sile ducha, która całe swoje życie zawierzyła Matce Bożej. Celem olimpiady jest również chęć rozpropagowania wśród młodzieży wzoru pracowitości, pokory i otwartości na drugiego człowieka, bo właśnie taki był o. Maksymilian. Biorący udział w konkursie, pogłębiając wiedzę o świętym, odnajdują też wskazówki, jak poznać Maryję, jak bezgranicznie Jej zaufać oraz w jaki sposób kierować się w życiu miłością do bliźniego. „Wszystkich, którzy zastanawiają się nad wzięciem udziału w olimpiadzie, możemy zapewnić, że jest to niezapomniana przygoda ze świętym” – deklarują organizatorzy.

Więcej w najbliższym wydaniu ECHA. 

LI