Aktualności
Coraz piękniej

Coraz piękniej

Trwa długo wyczekiwana modernizacja pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim. Władze miasta zapewniają, że chcą, by obiekt tętnił życiem i kulturą.

– Już teraz na terenie pałacu organizowane są koncerty. Chcemy, by mogły się one odbywać także wtedy, gdy pogoda nie sprzyja plenerowym imprezom. Ta okolica będzie tętnić życiem – zapowiada burmistrz Międzyrzeca Zbigniew Kot.

Samorząd chce, by w wyremontowanych wnętrzach odbywały się koncerty, wystawy i spotkania, aby miejsce to stało się centrum ciekawych aktywności dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Rewitalizacja pałacu Potockich rozpoczęła się w drugim kwartale 2021 r. Termin zakończenia prac został przedłużony do drugiego kwartału 2023 r. – Zakres i złożoność robót wymagał poświęcenia im więcej czasu. Na szczęście nie przewidujemy zagrożeń płynących z niestabilności rynku, usług i towarów – mówi zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk.

Projekt zakłada przywrócenie pałacowi tego, co cechowało go w okresie międzywojennym. – Park Potockich jest miejscem, którym lubimy się chwalić. Poza tym dużo się tam dzieje. Do pełni szczęście brakowało właśnie remontu pałacu. W tej chwili mamy już nowy dach i trwają prace nad elewacją – zauważa P. Łysańczuk.

Modernizacją zajmuje się bialska firma, która ma na swoim koncie rewitalizację m.in. park Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej, kurii biskupiej w Siedlcach czy kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Janowie Podlaskim.

 

Magdalena Frydrychowska