Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Cudze chwalicie, swego nie znacie..

Przemijanie to naturalny stan rzeczy. Niewiele też pozostaje po ludziach, którzy odeszli. Na miejscu dawnych budynków powstają nowe, zacierając ślady po swych poprzednikach. Wszystko zmienia się, jedynie ludzka pamięć zachowuje obrazy przeszłości.

Słynny sokołowski regionalista Marian Pietrzak od lat zajmuje się odkrywaniem zapomnianej historii ziemi sokołowskiej. Na własną rękę drąży w przeszłości, ujawniając jej mało znane oblicza. Mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego doskonale znają pana Mariana i jego zamiłowanie do tradycji. Prywatnie to niezwykle ciepły, otwarty człowiek, który chętnie dzieli się zdobywaną latami wiedzą o historii regionu.

Marian Pietrzak urodził się 29 sierpnia 1932 r., a jego rodzina pochodzi z Siedlec. Przez wiele lat wykonywał zawód taksówkarza, pisał książki oraz udzielał się społecznie. Regionalista z zamiłowania przysłużył się promowaniu Sokołowa Podlaskiego i jego historyczno-kulturowych bogactw, co zostało zauważone i docenione.

O Podlasiu można pisać ciągle…

Działalność literacką pan Marian rozpoczął w 1969 r., kiedy to postanowił opisać dzieje Sokołowa Podlaskiego. – Po okupacji czytałem wiele o oblężeniu Warszawy i Krakowa. Nikt nie pisał o Sokołowie w czasie wojny. ...

Aneta Gontarz

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł