Diecezja
Źródło: W
Źródło: W

Ćwierć wieku służby Bogu i ojczyźnie

W sobotę 15 grudnia świętowano ćwierćwiecze nieprzerwalnej działalności oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach.

Oddział KSM przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Z tej okazji została zorganizowana uroczysta gala. W auli domu parafialnego licznie zebrali się obecni i byli członkowie oraz sympatycy stowarzyszenia. Uroczystość rozpoczęła się od przybliżenia zgromadzonym, w formie krótkiej prelekcji oraz pokazu slajdów, historii oddziału. Wiele wzruszeń wywołały zdjęcia i wspomnienia sprzed kilkunastu lat. Swoimi refleksjami podzieliły się osoby, które należały do oddziału przed kilku laty. Podczas gali uhonorowano szczególnie zasłużone osoby, które w znaczny sposób przyczyniły się do prawidłowego funkcjonowania stowarzyszenia na przestrzeni lat. Prezes oddziału Jakub Boruta i parafialny asystent o. Błażej Mielcarek OMI wręczyli specjalne podziękowania poprzednim księżom asystentom - o. Franciszkowi Bokowi OMI, obecnemu proboszczowi parafii, i o. Janowi Wlazłemu OMI, a także okolicznościowe statuetki byłym prezesom i szczególnie zasłużonym darczyńcom, wspomagającym inicjatywy prowadzone przez tutejszy oddział.

Najważniejszym momentem uroczystości była dziękczynna Eucharystia za 25 lat istnienia oddziału, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. F. Bok OMI. W homilii zwrócił szczególną uwagę na wierność oraz pytanie skierowane przez Jezusa do apostołów: „Co mam czynić?”, odnosząc je do działalności młodzieży w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Liturgię uświetnił śpiew scholi KSM. Bezpośrednio po Mszy św. został odśpiewany hymn KSM oraz wykonana pamiątkowa fotografia.

Zwieńczeniem jubileuszu był wspaniały tort, przy którym zebrani odśpiewali uroczyste „Sto lat”. Po zakończeniu części oficjalnej, korzystając ze szczególnego spotkania z dawnymi znajomymi, przybyli goście podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia bożonarodzeniowe.

JAN BORUTA