Kościół
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Czadowi ludzie dla czadowych dzieci

„Zostańcie CZADową Parą!” apelują do przyszłych nowożeńców bracia kapucyni. Ciekawe hasło przygotowanej przez nich akcji przyciąga i zachęca, by wziąć w niej udział. Mówią, że każda okazja jest dobra, aby pomóc innym.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji pomocowych dla Czadu jest Fundacja „Kapucyni i Misje”. Bracia od kilku lat proszą o wsparcie dla tamtejszych dzieci. Jednym z najbardziej palących problemów jest ich edukacja, która daje przyszłość. Niestety, państwo jej nie gwarantuje. Wszystko trzeba budować od podstaw. Pierwszą akcją, która przyczyniła się do budowy szkoły w Czadzie była CZADowa Tablica. Kapucyni apelowali do ludzi dobrej woli o wpłacenie 30 zł na rzecz powstania placówki. Cel osiągnięto w ciągu dwóch miesięcy. Wszyscy, którzy pomogli, dostali zdjęcie szkolnej tablicy z Czadu, na której widniały podziękowania od afrykańskich maluchów. Pomysł przypadł do gustu jednemu z organizatorów targów ślubnych, który ją kontynuował w dziesięciu największych miastach Polski.

Pieniążek zamiast kwiatów

Akcja „CZADowa Para Młoda” skierowana jest nie tylko do tych, którzy planują ślub. Mogą się w nią włączyć także małżeństwa, które obchodzą rocznicę zawarcia związku. Podczas takich uroczystości goście składają życzenia, dają prezenty i wręczają kwiaty. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł