Źródło:
Źródło:

Czarni odprawieni

Rugbiści siedleckiej Pogoni w półfinale gładko pokonali Czarnych Pruszcz Gdański, awansując do finałowego meczu o awans do Ekstraligi.

Po kwadransie przewagi Czarnych inicjatywę przejęła Pogoń, obejmując prowadzenie 15:3. W 49’ goście przyłożyli i podwyższyli, zmniejszając dystans na 15:10, ale kolejne dwie piątki Pogoni doprowadziły do wyniku 32:10. Już w doliczonym czasie sędzia przyznał Czarnym karną piątkę za spóźnioną szarżę na Pawle Lipkowskim, po podwyższeniu wynik został ustalony na 32:17.

W drugiej parze półfinałowej AZS AWF Warszawa wygrał po dogrywce ze Skrą 30:27 i w finale zagra w Siedlcach 19 czerwca. MOIM ZDANIEM

Stanisław Więciorek – trener Pogoni Siedlce

Najważniejsze, że ten mecz pewnie wygraliśmy. Patrząc na przebieg spotkania uważam, że byliśmy drużyną lepszą. Może przez 20’ pierwszej połowy było widać w naszych poczynaniach nerwowość, ale to dlatego, że gra szła wysoką stawkę, w związku z czym chłopcy byli początkowo bardzo spięci. W miarę upływu czasu wszystko układało się po naszej myśli i druga połowa należała już bezapelacyjnie do nas. Naszym przeciwnikiem w finale będzie AZS AWF Warszawa, a mecz odbędzie się w Siedlcach. Zrobimy wszystko, aby przed własną publicznością awansować do Ekstraligi. I liga