Kultura
Czarodziejka dziecięcych serc

Czarodziejka dziecięcych serc

15 grudnia gościła w mieście Wioletta Piasecka - autorka książek dla dzieci. Przebrana w strój wróżki wzbudziła ogromny zachwyt wśród małych czytelników.

Pisarka przybyła na zaproszenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Odbyła dwa spotkania autorskie – w domu kultury i przedszkolu.

Sympatyczna wróżka Wioletta bardzo szybko nawiązała kontakt z maluchami. Widać było, że potrafi rozmawiać z dziećmi, żartować, a co najważniejsze – zaciekawić młodą publiczność. Autorka barwnie opowiadała o sobie i swojej twórczości. – Gdy mam wenę i piszę książki, to zapominam o całym świecie. W domu jest wtedy straszny bałagan – wyznała autorka ponad 50 baśni i bajek dla dzieci. Uśmiechnięta, życzliwa i niebywale otwarta z łatwością zdobyła serca słuchaczy. Oczarowane dzieci zadawały jej mnóstwo pytań, na które pisarka udzielała wyczerpujących odpowiedzi.

Wioletta Piasecka przygotowała dla uczestników spotkań wiele zabaw, w których dzieci chętnie brały udział. Za pomocą kukiełek i we współpracy z kilkoma maluchami pisarka odegrała inscenizację bajki „O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba”. Przeprowadziła także konkurs pt. „Gimnastyka języka”, polegający na poprawnym wymawianiu trudnych słów. Uczestnicy spotkań mogli ponadto poznać swoją przyszłość, losując wróżby z koszyka. Szczególnym przeżyciem dla dzieci była także możliwość dotknięcia magicznego pierścienia spełniającego marzenia. Spotkania autorskie zakończyły się rozdawaniem przez pisarkę autografów i wpisywaniem dedykacji do książek.

Michał Sztelmach