Kultura
Źródło: AD
Źródło: AD

Czas na lekturę

W ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie odbył się konkurs recytatorski upamiętniający poetę Juliana Tuwima.

W adresowanym do dzieci konkursie pn. „Julian Tuwim dzieciom” uczestniczyło 36 przedszkolaków.

Rodzicielski doping

Codzienne czytanie jest stałym punktem planu zajęć podopiecznych włodawskiej placówki. Co roku też – w maju i czerwcu – maluchy poznają utwory wybranego autora literatury dziecięcej. W ostatnich tygodniach panie przedszkolanki przybliżały im wiersze Juliana Tuwima. Do czytania tekstów znanego autora włączyli się także rodzice, którzy mobilizowali swoje pociechy do nauki ulubionego utworu.

Wszyscy na podium

Podczas przeprowadzonego w ubiegłym tygodniu konkursu nagrodzono każdą recytację. Członkowie komisji uznali, że trud i zaangażowanie maluchów w pełni zasługują na uznanie.

W demokratycznym głosowaniu rodzice wspólnie z nauczycielami wybrali czwórkę najlepszych wykonawców do reprezentowania przedszkola w Międzyprzedszkolnych Prezentacjach Recytatorskich. Wytypowano: Gabrysię Gołdyn, Paulinę Jarząbek, Karolinę Szewczyk i Karolinę Sidoruk. Konkurs zorganizowały Bogusława Górska i Aleksandra Sadlak.

Czytelniczy kącik

Z myślą o zachęceniu dzieci do czytania książek i ułatwieniu im dostępu do bibliotecznych zbiorów, utworzono w przedszkolu kącik pn. „Wędrująca bajeczka”. Wychodząc po zajęciach do domu, dzieci mogą wypożyczyć wybraną książkę. Biblioteczka powstała dzięki ofiarności przedszkolaków, które prześcigały się w powiększaniu zbioru. Innym sposobem na zainteresowanie maluchów lekturą jest czytanie im bajek terapeutycznych podczas poobiedniego odpoczynku.

AD