Aktualności
Czekali dekadę

Czekali dekadę

Przeszło dziesięć lat mieszkańcy Wereszczyna i okolicznych miejscowości walczyli o przebudowę przebiegającej przez wieś drogi powiatowej.

Wyczekiwane prace modernizacyjne ponad 2,5-kilometrowego odcinka drogi ruszyły jesienią i miały potrwać do maja przyszłego roku. Jednak tym razem drogowcy stanęli na wysokości zadania i sprawiając miłą niespodziankę mieszkańcom zakończyli prace z półrocznym wyprzedzeniem. Ostateczny odbiór robót nastąpił już 25 listopada. Opiewająca na kwotę ponad 1,6 mln zł inwestycja w 50% została sfinansowana z dotacji pochodzącej z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe środki (po ponad 400 tys. zł) dołożyły ze swoich budżetów gmina Urszulin oraz włodawskie starostwo powiatowe.

W minionym tygodniu w starostwie powiatowym podpisano kolejną umowę z wykonawcą robót, tym razem na przebudowę drogi powiatowej Lack-Zaświatycze. Ponad 3,5-kilometra nowego asfaltu zostanie położone do końca czerwca 2021 r. Wyceniana na przeszło 1,8 mln zł inwestycja będzie finansowana z pieniędzy pochodzących z FDS (50%) oraz przez gminę Hanna (25%) i powiat włodawski (25%). 

MLS