Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Cześć i chwała!

W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu.

Siedlczanie już po raz trzeci wzięli udział w tym radosnym wydarzeniu. Koncert na miejskim lodowisku poprowadził warszawski zespół Na Nowo na czele z Marcinem Obstą, przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego. Zespół zagrał zarówno swoje autorskie piosenki, jak i znane pieśni uwielbieniowe w oryginalnych, żywiołowych aranżacjach. W tym roku koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa” został połączony z inicjatywą „Mój Tata, mój bohater”, która od wielu lat odbywa się z okazji Dnia Ojca.

Uczestnicy koncertu okazali miłość Jezusowi nie tylko przez śpiew i adorację Najświętszego Sakramentu, ale również w geście miłości bliźniego mogli wesprzeć dzieło charytatywne – Fundację Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Do zaangażowania się w to dzieło zachęcał ks. Paweł Siedlanowski, pomysłodawca i prezes fundacji. – Mamy jedno serce do kochania Boga i człowieka. Będziemy wdzięczni, jeśli zechcą się Państwo podzielić i wesprzeć naszych pacjentów – podkreślił.

Gościem specjalnym koncertu była Anna Golędzinowska, modelka, prezenterka telewizyjna, autorka książki „Ocalona z piekła”. – Każdy z nas chce być kochany i nie chce być zraniony. Każdy w sercu ma pragnienie miłości, a miłość przychodzi od Boga. Dzisiaj nie czuję się ofiarą. Chcę wam powiedzieć, że Pan Bóg istnieje i że można przebaczyć naprawdę wszystko – opowiadała A. Golędzinowska. ...

Monika Król

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł