Aktualności
Człowiek potrzebuje człowieka

Człowiek potrzebuje człowieka

„Człowiek potrzebuje człowieka, żeby być człowiekiem” - te słowa Jana Pawła II stały się mottem III Powiatowego Konkursu Literacko-Muzycznego „Artystyczne inspiracje”, organizowanego przez Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego.

W świecie telewizji, gier i telefonów komórkowych warto zatrzymać się nad pięknem sztuki, która nie krzyczy, ale w poetycki bądź malarski sposób przedstawia najważniejsze prawdy o nas samych. Dlatego celem konkursu, skierowanego do uczniów łukowskich gimnazjów, jest pobudzenie do refleksji nad otaczającym nas światem, systemem wartości i miejscem człowieka w otaczającej go rzeczywistości. Ma być on także okazją do rozwijania posiadanych talentów.

Aby wziąć udział w konkursie należy przedstawić w formie plastycznej lub literackiej swoje rozmyślania na temat słów powiedzianych przez Papieża-Polaka. Prace plastyczne wykonane w dowolnej technice powinny być formatu minimum A3. Natomiast zaproponowane utwory poetyckie nie mogą przekraczać 22 wersów i być publikowane oraz nagradzane w innych konkursach.

Prace należy dostarczyć do 28 lutego 2013 r. na adres Gimnazjum nr 3. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej szkoły – www.gim3.llu.pl. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się 22 marca.

WE