Kościół
ARCHIWUM KTP
ARCHIWUM KTP

Czują się częścią dużej rodziny

„Każdemu głodnemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież. Jak nie można dużo, to mało…” - uczył św. Brat Albert.

Spuściznę założyciela realizują m.in. członkowie Towarzystwa Pomocy jego imienia. Koło w Kąkolewnicy świętowało 20 rocznicę powstania. Swój jubileusz Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Kąkolewnicy obchodziło 5 sierpnia. Działalność koła ukierunkowana jest na wparcie osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Kąkolewnicki oddział funkcjonuje od 2003 r. i jest jedynym kołem Towarzystwa działającym na terenie powiatu radzyńskiego. Założycielem oraz pierwszym prezesem koła w Kąkolewnicy był śp. Henryk Woch. Obecnie oddziałem kieruje Danuta Wiśniewska, a jego wiceprezesem jest Andrzej Cap.

– 20 lat temu pomoc rzeczowa świadczona mieszkańcom była bardzo oczekiwana i trafiała do większego grona osób niż obecnie. Zdecydowanie więcej ludzi potrzebowało wsparcia materialnego, żyjąc na poziomie minimum socjalnego, a nawet poniżej tego poziomu. W początkowym okresie naszej działalności z pomocy korzystało około tysiąca osób – mówi A. Cap. – Obecnie jest dużo instytucji i organizacji świadczących różne usługi i pomoc ludziom doświadczonym życiowo. ...

Joanna Szubstarska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł