Aktualności
Czy dojdzie do likwidacji?

Czy dojdzie do likwidacji?

Blisko 50 osób zatrudnionych w Miejscu Wyznaczonym bialskiej Izby Celnej oraz w agencjach celnych w lutym może stracić pracę. Planowana likwidacja punktu może też uderzyć w przedsiębiorców i międzyrzecką spółkę PKS.

Wiadomość o zaplanowanej na 1 lutego 2013 r. likwidacji punktu odpraw celnych w Międzyrzecu – tzw. Miejsca Wyznaczonego, wywołała wiele obaw zarówno u pracowników punktu, władz miejskich i gminnych, jaki też przedsiębiorców transportowych korzystających z usług placówki oraz PKS.

Decyzja naczelnika

Kiedy kilka lat temu utworzono Miejsce Wyznaczone, zaczęły wokół niego powstawać agencje celne. Na działalność biura, plac odpraw celnych i na postój pojazdów wynajęto większą część infrastruktury międzyrzeckiego PKS. Ludzie zyskali pracę, PKS przychód z czynszu, a z odpraw celnych w Międzyrzecu obecnie miesięcznie korzysta kilka tysięcy samochodów ciężarowych.

Decyzję o likwidacji punktu podjął naczelnik Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej, pod którego nadzorem znajduje się Miejsce Wyznaczone, na początku października. Motywuje ją koniecznością poprawy jakości usług świadczonych przez służbę celną. Od 1 lutego czynności wykonywane w Międzyrzecu przejąć ma Oddział Celny w Białej Podlaskiej. 

Więcej w papierowym wydaniu “EK”

BZ