Aktualności
Czy znasz św. Maksymiliana?

Czy znasz św. Maksymiliana?

Już po raz czternasty odbędzie się Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe. Oprócz wiedzy o męczenniku z Auschwitz uczestnicy olimpiady zachęcani są do poznawania Pisma Świętego i życia na wzór świętego.

Olimpiada odbywa się na trzech poziomach. Uczniowie szkół podstawowych klas 0-V mogą wziąć udział w konkursie plastycznym, natomiast uczniowie klas VI-VIII oraz szkół ponadpodstawowych w konkursie wiedzy o Maksymilianie.

Lekturą obowiązkową dla uczestników konkursu wiedzy w klasach VI-VIII jest książka Marii Kączkowskiej „Ojciec Kolbe”, a w szkołach ponadpodstawowych Marii Winowskiej „Szaleniec Niepokalanej św. Maksymilian Kolbe” oraz Ewangelia wg św. Jana. Olimpiada podzielona jest na trzy etapy: szkolny, diecezjalny i finał ogólnopolski. Zadaniem młodszych uczniów szkół podstawowych jest przygotowanie pracy plastycznej  w formacie A3 ilustrującej fragment z książki opisujący przeżycia św. Maksymiliana w Wielkim Tygodniu w czasie pobytu w Rzymie.

Konkurs zostanie przeprowadzony na dwóch etapach: szkolnym i ogólnopolskim oraz w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III (farby plakatowe, pastele, kredki, technika mieszana) i klasy IV-V (farby plakatowe, pastele olejne, węgiel, technika mieszana). W etapie szkolnym wygrywają maksymalnie trzy ilustracje z każdej grupy wiekowej, które katecheci powinni wysłać do 31 października. Natomiast udział w olimpiadzie można zgłaszać do 31 listopada. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl.

Uczestnicy olimpiady, oprócz cennej wiedzy i inspiracji, mogą wygrać także cenne nagrody, m.in. wysokiej klasy sprzęt elektroniczny oraz indeksy na studia. Olimpiadę organizują franciszkanie we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Finał konkursu odbędzie się we franciszkańskim klasztorze w Siedlcach.

MK