Aktualności
Daj swoim ubraniom drugie życie

Daj swoim ubraniom drugie życie

Do 25 lipca do kontenera w sklepie Biedronka przy ul. Mieszka I siedlczanie mogą zanieść odzież, która trafi do podopiecznych Caritas Diecezji Siedleckiej.

Ogólnopolska akcja „Daj swoim ubraniom drugie życie” jest ona prowadzona przez Biedronkę i producenta odplamiaczy Vanish. Ubrania nadające się do użytku można wrzucać do specjalnie ustawionych kontenerów w 300 sklepach sieci Biedronka na terenie całej Polski. Po wypraniu ubrania zostaną przekazane Caritas diecezjalnym.

Tylko 32% Polaków oddaje swoje nienoszone już ubrania potrzebującym. Akcja ma zmienić to podejście. Zamiast wyrzucać niepotrzebną garderobę, warto oddać ją komuś, komu jeszcze się przyda. Ubrania można wrzucać do kontenerów do 25 lipca. Po wypraniu trafią do Caritas Diecezji Siedleckiej, a następnie do najbardziej potrzebujących.

Wspólnie z Caritas Diecezji Siedleckiej, Biedronka realizuje również dwie inne inicjatywy: karta „Na codzienne zakupy” oraz program „Spiżarnia Caritas”. Sieć przekazuje na zasadzie darowizny niesprzedane, pełnowartościowe produkty spożywcze z krótkim terminem przydatności do spożycia. W jadłodajniach w Siedlcach i Białej Podlaskiej przygotowywane są z nich posiłki oraz paczki żywnościowe. O

LI