Rozmowy
Źródło: ARCH
Źródło: ARCH

Dajemy świadectwo miłości Boga

O, gdyby ludzie poznali miłość Jezusa dla nich, nie stroniliby tak haniebnie od Niego. O, gdyby znali miłosierdzie Serca Jego, nie byliby tak nieszczęśliwi! - pisał bp A.P. Szelążek. W jaki sposób Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus, powołane przez sługę Bożego 1 sierpnia 1936 r., pobudza serca ludzi do wzrostu w miłości do Boga?

Jestem głęboko przekonana co do prawdziwości i aktualności słów bp. Szelążka. Od tego trzeba zacząć, ponieważ gdybyśmy nie były przeświadczone o przeogromnej miłości Jezusa, jeślibyśmy same jej nie doświadczały, nikogo nie pociągnęłybyśmy do miłowania Boga - mówi s. Lucyna Lubińska, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Rozmowa z s. Lucyną Lubińską, przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Jestem głęboko przekonana co do prawdziwości i aktualności słów bp. Szelążka. Od tego trzeba zacząć, ponieważ gdybyśmy nie były przeświadczone o przeogromnej miłości Jezusa, jeślibyśmy same jej nie doświadczały, nikogo nie pociągnęłybyśmy do miłowania Boga. Dzisiejszy człowiek – paradoksalnie – szukając miłości, którą może zapełnić swoje serce, gubi się jedynie w pewnych namiastkach miłości, często nie podejmuje wysiłku, by dojść do jej źródła, którym jest sam Bóg. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł