Aktualności
Dajmy swój czas Panu Bogu

Dajmy swój czas Panu Bogu

Parafia św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim zaprasza do udziału w jubileuszowych misjach ewangelizacyjnych, które rozpoczną się 3 października. Poprowadzą je księża: Paweł Siedlanowski i Jacek Rosa.

To ważny czas. Zmierzymy się z codziennym dążeniem do świętości, troską o rodzinę, aby była mocna Bogiem. Będą to dni, gdy musimy być mocni wiarą, zjednoczeni miłością i rozpaleni gorliwością. Dajmy ten czas Panu Bogu i zaprośmy innych do udziału w misjach – zaprasza ks. kan. Józef Brzozowski, proboszcz parafii.

W niedzielę 3 października, o 7.00, odbędzie się uroczyste rozpoczęcie misji i błogosławieństwo misjonarzy. Podczas Mszy o 8.30, 9.45, 11.00, 12.15 i 16.00 będzie można wsłuchać się w katechezy kerygmatyczne.

Poniedziałek to dzień obrzędu wyrzeczenia się zła, grzechu, modlitwa egzorcyzmu i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Msze św. w tygodniu będą sprawowane o 7.00, 9.00 i 18.00.

Wtorek: intronizacja Pisma Świętego. Środa to dzień pojednania i pokuty. W czwartek odbędzie się uroczyste przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Piątek to dzień intronizacji Krzyża Świętego (poświęcenie krzyży, uroczyste nałożenie medalików, a także błogosławieństwo osób samotnych, wdów i wdowców). Po Mszy św. o 18.00 wyruszy Droga krzyżowa ulicami miast. W sobotę, o 9.00, Msza św. z udziałem chorych, a od 17.00 początek duchowego przygotowania do przyjęcia znaków – obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz relikwii bł. Męczenników Podlaskich. O 17.40 modlitwa i przyjęcie znaków, a o 18.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa, po której nastąpi czuwanie modlitewne. Niedziela 10 października to dzień zakończenia misji – dziękczynienie za dar misji i odnowienie przysięgi małżeńskiej. Po Mszy św. o 12.15 modlitwa pod krzyżem misyjnym na placu przed kościołem i pożegnanie znaków.

Szczegółowe informacje znajdują się w przygotowanych folderach, które trafiły do domów naszych parafian.

Magdalena Frydrychowska