Dalej bez wygranej

Bialscy szczypiorniści przegrali po raz ósmy.

W zespole bialskim przed spotkaniem z Końskimi panowała pełna mobilizacja i wiara w odniesienie pierwszego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach. Gospodarze zaczęli spotkanie od prowadzenia, które utrzymali do końca pierwszej części meczu. Po zmianie stron akademicy mieli przewagę bramkową do 42’, kiedy goście wyrównali stan meczu na 21:21. Kolejne minuty to spotkanie na zasadzie „bramka za bramkę”. Wydawało się, że tak będzie do końca, niestety od 50 do 56’ AZS otrzymał cztery kary, co pozwoliło przyjezdnym na uzyskanie trzech bramek przewagi, którą goście utrzymali do końca. Ogólnie zespół z Białej Podlaskie zaprezentował się lepiej, niż na to wskazuje wynik, a o porażce głównie zadecydowały głównie wykluczenia akademików oraz wyłączenie z gry w drugiej połowie praktycznie jedynego rozgrywającego – Maksima Nieswadby.

I liga mężczyzn

9 kolejka

AZS AWF Biała Podlaska – KSSPR Końskie 27:29 (15:12)

AZS: Paczkowski, Pieńczewski – Kiryłow 5, Pezda 3, Wędrak, Kożuchowski, Kieruczenko, Fryc 3, Makaruk 5, Parafiniuk, Nieswadba 8, Antolak, Kula 3. Trener: Siejwa.

Pozostałe wyniki: ŚKPR Świdnica – ASPR Zawadzkie 25:26, Gwardia Opole – Viret Zawiercie 23:21, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – AZS Politechnika Radomska 33:30, MTS Chrzanów – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 38:30, Czuwaj Przemyśl – Olimpia Piekary Śląskie 35:43